Kuchyňské linky - materiály

Přemýšlíte, pro jaký materiál kuchyňské linky se rozhodnout? Materiály pro kuchyňské linky, ze kterých je možné si vybírat, mohou být libovolně kombinovatelné. Navíc se mohou lišit pro konkrétní díly kuchyňské linky. Do značné míry tedy bude záviset na Vás, jakému materiálu pro zbudování Vaší nové kuchyně dáte přednost, jaké jsou Vaše představy. Dále jaké jsou Vaše finanční možnosti, ale také možnosti firem, které se zabývají výrobou kuchyňské linky. 

Kuchyňské linky – volba materiálu z hlediska estetiky

S výběrem materiálů pro kuchyňské linky Vám pomohou odborníci. Jednotlivé části kuchyně, nejen co do tvaru, členění, vnitřního vybavení, doplňků, ale také materiálu, by měli tvořit harmonický celek. A je prakticky jedno, zda se bude jednat například o kuchyňské linky laděné do rustikálního, nebo moderního stylu. 

Kuchyňské linky – parametry, na které je dobré pamatovat při výběru materiálu

Jednotlivé materiály pro kuchyňské linky se pak odlišují nejen cenou, vlastnostmi, životností, odolností, ale také způsobem údržby. Určitě nebudete chtít při čištění kuchyňské linky týdně trávit hodiny. I na tento parametr je tak dobré pamatovat při výběru materiálu při navrhování a vytváření kuchyně, respektive linky kuchyňské. 

Kuchyňské linky – materiály pro korpusy skříněk

Jaké máte možnosti při volbě materiálu pro korpusy skříněk u kuchyňské linky? Korpus kuchyně se povětšinou zhotovuje z lamina, které nabízí poměrně bohatou škálu barev i dřevodekorů. Podle typu kuchyňské linky je možné se také rozhodnout pro vyhotovení korpusů ve vysokém lesku. 

Kuchyňské linky – materiály pro kuchyňská dvířka

Kuchyňská dvířka u kuchyňské linky mohou být vyrobená ze stejného materiálu, jako samotný korpus skříněk, tj. z lamina. Je však možné si také pro kuchyňské linky zvolit kuchyňská dvířka foliovaná, či z masivu. 

Kuchyňské linky – materiály pro pracovní desky

Pracovní deska je pro kuchyňské linky velmi důležitým komponentem. Pracovní deska plní u kuchyně hned několik funkcí. Nejedná se jen o dokonalý vzhled, ale především o plochu, která slouží pro přípravu pokrmů. Pracovní deska kuchyňské linky by měla být hygienicky nezávadná, odolná vůči horkým povrchům, mastnotě, vodě, splňovat požadavky na jednoduchou údržbu. Pracovní deska pro kuchyně bývá nejčastěji zhotovena z laminované dřevotřísky o tloušťce 28, či 38 mm aj. Můžete si také pro pracovní desku kuchyňské linky zvolit umělý kámen. Ten vnese do Vaší kuchyně modernost, luxus a nadčasovost. 

Kuchyňské linky – materiály pro výplně skříněk

Skříňky u kuchyňské linky mohou být plná, nebo zasklená. V případě druhé možnosti se pro výplně u kuchyňské linky používají skla Lacobely, Matelac, ale také vzorovaná skla aj. 

Kuchyňské linky – materiály u doplňků

Kuchyňské linky jsou tvořené nejen korpusem, dvířky, pracovní deskou, ale také nezbytnými doplňky, a to nejčastěji v podobě úchytek, rolet, rámečků a výsuvů. Dle typu kuchyně si můžete zvolit dřevěné, hliníkové, nerezové, lakované aj. úchyty.