Kuchyňská linka do malé kuchyně

Zvažujete pořízení nové kuchyňské linky, protože stávající kuchyně je již nemoderní, nepraktická, či neodpovídá požadavkům malé kuchyně? Samozřejmě, komu by se nelíbila velká prostorná kuchyně, která by se pyšnila moderností, praktičností nové kuchyňské linky. 

Ne však každý bydlí „ve velkém“. Na druhou stranu i do malé kuchyně, je možné si navrhnout a vyrobit kuchyňské linky na míru. Malá kuchyně, vhodně zařízená, pak může být mnohdy útulnější, než kuchyně obrovská, která sice nabízí velký prostor, který však kolikráte ani není zaplněn, a pak působí například nezařízeným, neosobním dojmem.

Kuchyňská linka do malé kuchyně – řešení tu je

Navrhnout kuchyňské linky do velkého kuchyně, nedá svým způsobem zase tolik práce, protože zde není limit v podobě rozměrů. Něco jiného je to však v případě kuchyňské linky do prostoru značně stísněného, zvláště když chceme do kuchyně ještě umístit spotřebiče, stůl a židle. Pak je každý dobrý nápad stran kuchyňské linky vítán. Ovšem, nejde jen o nápady, ale také znalosti a zkušenosti při sestavování kuchyňské linky. 

Pokud byste se při zařizování Vaší kuchyně setkali u výrobce s tou odezvou, že řešení kuchyňské linky pro malou kuchyni prakticky není, a svým způsobem Vás odkáže na sektorové kuchyně, pak je jistě vhodnější se obrátit na skutečné specialisty, pro které je každá nová zakázka kuchyně, velkou výzvou. O to větší, bude-li před nimi stát poměrně nelehký úkol kuchyňské linky, vyžadující jejich odbornost a profesionalitu.

Kuchyňská linka do malé kuchyně – využití každého centimetru

U kuchyňské linky do malé kuchyně je třeba počítat s každým „volným“ centimetrem, a to doslova. Při navrhování, sestavování kuchyňské linky je dobré využít prostoru, jak na délku, tak výšku. Cílem je umístit do kuchyně co nejvíce potřebných úložných skříněk, včetně sporáku, dřezu, případně i myčky na nádobí a současně zajistit dostatečnou pracovní plochu při vaření. A samozřejmě je také nutné pamatovat na zachování komfortu při přípravě pokrmů a pokud možno „vzdušnost“. 

Samotnou otázkou pak zůstává, zda skutečně jídelní stůl umístit do kuchyně, nebo spíše zbudovat předěl v obývacím pokoji apod. Vše však záleží na konkrétním prostoru té které kuchyně.